Рубрика: Без рубрики, Հաշվետվություն, Եռյակ

Պարասրահի նորամուտ

Օր՝ Նոյեմբերի 27

Ժամը՝ 14:30

ծրագրում՝

  • Կարնո քոչարի
  • Ալաշկերտի քոչարի
  • Գյովնդ
  • Մշո քոչարի

Պատասխանատու՝ 8-6 րդ դասարանի Անի Հարությունյան եւ ընկերներ

Նպատակը՝ ազգային պարով նշել նոր պարասրահի բացումը

Рубрика: Без рубрики, Հաշվետվություն, Նռանե, Եռյակ, Երաժշտական

Լիսիցյանական շաբաթ․ պարատոն Մարմարյա սրահում․ նոյեմբերի 25, 2021թ․

Վայր՝ Միջին դպրոց

Օր՝ 25.10.21թ

Ժամը՝ 14:30

Նռանե համույթ՝ Շիրխանի

Պատասխանատու՝ Լաերտ Գրիգորյան

Քոլեջի սովորողներ՝ իշխանաց պար

Պատասխանատու՝ Մարինե Մրտչյան

հյուսիսային դպրոց՝ Մածուն

Պատասխանատու՝ Հասմիկ Մաթեւոսյան

Ակներ համույթ՝ Թամիր Աղա

Պատասխանատու՝ Աննա Երիցյան

Հարավային դպրոց՝ լորկե

Պատասխամատու՝ Մարիամ Մնացակամյան

Արեւելյան դպրոց՝ երեք ոտք

Պատասխանատու ՝ Մարինե Մաթեւոսյան

Եռյակ համույթ Տալ-տալա

Պատասխանատու՝ Լաերտ Գրիգորյան

Արեւմտյան դպրոց՝ էջմիածին

Պատասխանատու՝ Սեդա Թեւանյան

Պարուսուցում՝

  • Պարուսույց ՝ Սեդա Թեւանյան
  • Պար՝ Մինինդուր

համակարգող Սյուզի Մարգարյան

Рубрика: Без рубрики, Հաշվետվություն, Նռանե, Երաժշտական

Դաստիարակների պարի սեմինար նոյեմբեր

Պարուսուցում
Նոյեմբերի1, 8, 15, 22, 29-ի պարապմունքներ
Ժամը՝ 13։30-14։30, վայրը՝ Մայր դպրոց(պարասրահ)։
Պատասխանատու՝ Լաերտ Գրիգորյան
Լուսաբանող՝ …
Ծրագրում՝
13:30-14։30.Ազգային պարերի ուսուցում.
Մասնակիցներ՝
Դասվար-դաստիարակներ

Հասմիկ Հարությունյան 

Գայանե Ավետիսյան

Գայանե Արզումանյան 

Էմմա Տերտերյան

Մարգարիտ Հեքիմյան

Աննա Հայրոյան 

Աղավնի Վանյանը

Լիլիթ Առաքելյան

Անուշ Ավետիսյան 

Արմինե Եղիազարյան 

Էլյա Գրիգորյան 

Անահիտ Գրիգորյան

Սաթեն Քարաջյան

Գայանե Թորոսյան 

Մելինե Սիմոնյան 

Անի Գրիգորյան 

Լիլիթ Հովհաննիսյան 

Պարերի ցանկ ՝

  • Ալաշկերտի քոչարի
  • Շիրխանի
  • Ուրֆանե
  • Թեմուր աղա
Рубрика: Без рубрики, Հաշվետվություն, Երաժշտական, Ծրագրեր

Սովորող սովորեցնող նախագիծ

Վայրը՝ Հարավային դպրոց պարտեզ

Օր՝ նոյմբերի 18

Ժամը՝ 12:30

Նպատակը՝

  1. Ազգային պարի տարածումը սովորողի աջակցությամբ
  2. Սովորողին մոտեցնել մշակույթի տարածմանն ու պահպանմանը
  3. Բարձրացնել ազգային երգի ու պարի կարգավիճակը սովորողի մտահորիզոնում

Ուսուցանվող պարերի ցանկ՝

Նախաձեռնողներ՝

Աջակցությամբ՝ Մարիամ մնացականյանի եւ Լուսինե Բուշի

Համակարգող՝ Լաերտ Գրիգորյան